Holdoversigt

Sæson 2021/22

Dag

Hold

Hal

Tid

Instruktører

 

Mandag

Motion og udstrækning

Hal 2

10.00 – 11.00

Bente og Marianne.

 

Mini-Mix, 10-12 år

Multihal + Hal 1

16.30 – 18.30

Instruktører: Nikoline, Maria, Klaus Rene m.fl.

Hjælpeinstruktører: Theis, Freya, Fredrik, Sofie og Ole.

 

 

Trampolin- begyndere, fra 5 år

Hal 1

17.00 – 18.00

Instruktør: Astrid-Marie.

Hjælpeinstruktører: Mathilde og Matilde.

 

Junior-Mix, 13-17 år

Multihal + Hal 1

18.00 – 20.00

Instruktører: Emma, Thilde, Bennet, Oliver og Rickie.

 

Rope Skipping- konkurrence

Friskolen

18.00 – 21.00

Instruktør: Christina.

Hjælpeinstruktører: Maja og Sif.

 

Trampolin-konkurrence

Hal 1

18.00 – 20.00

Instruktører: Heidi og Laura.

 

 

 

 

 

 

Tirsdag

De boblende tøser, 5-7 år

Multihal

16.00 – 17.30

Instruktører: Jan, Birgitte, m.fl.

Hjælpeinstruktører: Zia, Freya, Cecilie og Caroline.

 

De flyvende tøser, 8-9 år

Multihal

17.30 – 19.00

Instruktører: Caroline og Mette.

Hjælpeinstruktører: Sarah, Matilde, Clara og Thea.

 

 

CroccGym- træning for mænd

Multihal

20.30 – 22.00

Instruktør: Karsten.

Onsdag

Familieholdet, fra 2 år

Hal 1

16.30 – 17.30

Instruktører: Katrine og Danni.

Hjælpeinstruktør: Matilde

 

Top Fun drengene, 5-6 år -samtræning med Turbo drengene

Multihal

17.00 – 18.00

Instruktører: Micki, m.fl.

Hjælpeinstruktører: Klaus Rene, Noah, Johannes og Jonas.

 

Turbo drengene, 7-9 år -samtræning med Top Fun drengene den første time

Multihal

17.00 – 19.00

Instruktører: Micki, m.fl.

Hjælpeinstruktører: Klaus Rene, Noah, Johannes og Jonas.

 

Trampolin- øvede fra 8 år

Hal 1

17.30 – 19.00

Instruktører: Jonas og Adriano.

Hjælpeinstruktører: Isabella og Luna.

 

Bodytoning

Hal 1

18.30 – 19.45

Instruktør: Birgitte.

  Zumba Hal 1

17.30-18-30

19.45-20.30

instruktør: Luz Angela Gomez Vanegas

 

Trampolin- konkurrence

Hal 1

19.00 – 21.00

Instruktører: Heidi og Laura.

 

Floorball

Hal 1

20.30 – 22.00

Instruktør: Andreas.

 

Torsdag

Krudtuglerne, 4-6 år

Multihal

16.30 – 17.30

Instruktører: Maj og Kristoffer.

Hjælpeinstruktører: Søs, Bodil, Rebekka, Asta og Malou.

 

Spring Ekstra, 8-12 år

Multihal

17.30 – 19.00

Instruktører: Nikoline, Michaela og Klaus Rene.

 

Rope Skipping, 7-8 år

Friskolen

17.00 – 18.30

Instruktør: Sif.

Hjælpeinstruktører: Katrine, Michala og Maja.

 

Rope Skipping, fra 9 år

Friskolen

17.00 – 18.30

Instruktør: Maja.

Hjælpeinstruktører: Julia og Janice.

 

Rope Skipping- aspirant (fra 9 år)

Friskolen

17.00 – 18.30

Instruktør: Maja.

Hjælpeinstruktører: Julia og Janice.

 

Rope Skipping- konkurrence

Friskolen

18.30 – 21.00

Instruktør: Christina.

Hjælpeinstruktører: Maja og Sif.